Flat Out 2

Goto down

Flat Out 2

Příspěvek  Fikkki za 6/9/2009, 17:03

FlatOut 2Měli jste někdy chuť něco rozsekat napadrť? Určitě ano. Ale jelikož vreálu se to třikrát nevyplácí a v očích vaší drahé polovičky byste mohli vypadat jako vážný adept na teplé místečko vústavu pro choromyslné, neexistuje lepší způsob, než si své demoliční choutky filtrovat doma u počítače.

Co se tedy bude ničit? No samozřejmě auta. Ani si teď nechci představovat váš výraz v obličeji, protože vím, že většina z vás by na svého miláčka (myšlen vůz, pánové) nesáhla jinak než bavlněným hadrem a leštěnkou. Věřte ale, že právě v této zvrhlé zábavě se skrývá největší síla FlatOutu. Pokud jste hráli jedničku, určitě víte o čem mluvím, no apokud ne, nezbývá, než se hluboce zastydět a poprosit Boha (popřípadě maminku) o odpuštění. Možná jsem se nechal kapku unést, ale věřte, že právě tato hra patří do základního vzdělání každého hráče, který alespoň jednou vživotě viděl z okna svého zatuchlého bytu nějaký automobil.FlatOut 2, jak se ti bystřejší znás již jistě dovtípili, není pouze závodní hrou. Není tedy cílem být v každém závodě za každou cenu první, dokonce nemusíte ani stanout na stupních pro tři nejrychlejší. Peníze, které jsou nutné pro nákup nových vozů, tuningu atd., získáváte v průběhu vaší celkem dlouhé kariéry různými způsoby. Bonusových příjmů dosáhnete, když například lehkým popostrčením během závodu pomůžete svému soupeři na střechu jeho naleštěného mustangu, na který mu jeho babička půjčila nemalou část svého invalidního důchodu. Odměny za výhru v závodu přitom nejsou zdaleka tak vysoké jako bonusy za kousky podobné tomu výše zmíněnému, proto je dobré soustředit se spíše na činnost destruktivní a získávání titulů, jako „Mistr drtikol“ nebo „Buldozér“. Za zmínku stojí také velice nápadité minihry, které se vám při postupu hrou zpřístupňují. Jsou to takové chuťovky, jako demolition derby nebo skok do výšky, přičemž neskáče vaše auto, ale pouze řidič, katapultován skrz přední sklo. Na podobném principu jsou idalší bonusová kola jako curling či šipky.Přejděme k jízdě samotné. Milí zlatí, nečekané se stalo skutečnosí. Co to znamená? Od výborného předchozího dílu se hra posunula nejméně o jednu třídu dále co se týče hratelnosti, modelu poškození, ale i muziky, která byla už v jedničce opravdu špičková (uslyšíme kapely jako Mötley Crüe, Megadeth či Rob Zombie). FlatOut 2 je ryze arkádově pojatá hra, která klade důraz hlavně na atmosféru a samotný požitek z rychlosti a brutálních bouraček, kterých si užijete až hanba. Právě proto není na místě očekávat naprosto realistické chování vozu, o které se snaží například série simulátorů F1. Hlavně v zatáčkách se při hraní může zdát, že auto doslova potlačuje fyzikální zákony, které nám tak dlouho vštěpovali ve škole. Není to ale vůbec na škodu, ba naopak. Když člověk projede pravoúhlou zatáčkou vrychlosti vysoce překračující 150 km/h, s hlavou před počítačem skloněnou v úhlu možná ještě větším, je zbytečné mluvit oskvělém pocitu, který se musí zákonitě dostavit.

Abychom ale pořád jen nechválili: Grafika mohla být o chlup vymakanější. Proti jiným hrám je sice i tak nadprůměrná, ale stejně se člověk neubrání pocitu, že právě tento aspekt byl poněkud opomenut. Naopak milým překvapením jsou na dnešní poměry velice příjemné hardwarové nároky. Ani slabší počítač by vám tedy neměl bránit v požitku, který vám tato opravdu skvělá závodní hra zcela jistě poskytne. Máte-li tedy rádi rychlou jízdu doplněnou úžasnou muzikou, je pro vás právě FlatOut 2 jasnou volbou. A nakonec třešnička na dortu – kolik si myslíte, že tak skvělý titul může stát? Pordžte se, pánové a dámy, protože za pouhých cca 300 Kč, což je pro mnohé z nás jedna návštěva restauračního zařízení, můžete dostat takto úžasnou porci zábavy.

Fikkki
Admin

Poèet pøíspìvkù : 37
Points : 113
Join date : 04. 09. 09
Age : 22

Zobrazit informace o autorovi http://worlds-games.getgoo.net

Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru